Ucisk w okolicach nosa - czym jest spowodowany?

Witam! Od dwóch miesięcy zmagam się z uciskiem w okolicach nosa. Czasami pojawia się też na czole i z tylu głowy. Do tego dochodzi często podwyższone tętno (czasami 95 na minut w stanie spoczynkowym) i ogólne osłabienie. Często mam wrażenie, ze mam lekko opuchnięty nos i powieki. Byłem u dwóch lekarzy ogólnych i dwóch laryngologów, ale nie wiele to dało. Brałem trochę leków na zatoki (antybiotyki, krople inhalacyjne itp.) i myślę, że zatoki mam raczej zdrowe. 7 lat temu miałem złamany nos. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki. Pozdrawiam Lukasz

Witam serdecznie,

Aby wykluczyć choroby zatok obocznych nosa należy wykonać ich badanie. Najlepiej tomografię komputerową zatok.
Natomiast dolegliwości bólowe z tyłu głowy mogą być związane ze wzrostem ciśnienia tętniczego krwi. Dlatego podczas bólu należy zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi.
Obrzęk powiek najczęściej jest pochodzenia alergicznego. To również należy sprawdzić.
Być może przyczyną Pani dolegliwości jest złamanie nosa w przeszłości.

Pozdrawiam