Uciskowy ból połowiczy okolicy ucha, szyi i ramienia

Mam wielopoziomową dyskopatię szyjną oraz oponiaka ok. rynienki węchowej ok. 2cm. Ostatnio dotkliwie dokucza mi uciskowy ból połowiczy okolicy ucha, szyi i ramienia. Z czym należy wiązać powyższą dolegliwość. Nadmieniam, że oponiak konsultowany bez wskazań do interwencji chirurgicznej rozważam Gamma Knafe, ale ucisk w szyi i twarzy uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Co robić?

Witam! Opisane lokalizacje bólu mogą wynikać ze zmian w kręgosłupie szyjnym, jednak żeby ustalić to z całą pewnością konieczna jest konsultacja lekarska z przeprowadzeniem wywiadu lekarskiego oraz badanie przedmiotowe uzupełnione w razie potrzeby badaniami diagnostycznymi. Powyższa diagnostyka ma na celu znalezienie/wykluczenie innych potencjalnych przyczyn opisanych dolegliwości i jest bardzo istotna, gdyż tylko ustalenie właściwej przyczyny daje szanse efektywnego leczenia. Istotne jest też rozważenie ponownej konsultacji neurochirurgicznej - po ewentualnym kontrolnym badaniu obrazowym głowy - TK lub MRI - zależnie od tego, kiedy wykonano ostatnie, gdyż oponiak mógł się powiększyć. Pozdrawiam