Uczucie bulgotania w brzuchu a stosowanie implantu antykoncepcyjnego

Witam , posiadam implant antykoncepcyjny a od miesiaca ciagle mam uczucie jakiegoś bulgotania , przemieszczania sie w brzuchu , do tego doszły gazy. Co to moze byc ? Ze stresu zrobiłam kilka testow ciążowych ale wszystkie negatywne .

Aleksander Ropielewski

Uczucie przelewania w brzuchu jest objawem ze strony układu pokarmowego, dlatego nie należy wiązać go z założeniem implantu. Bez analizy Pani diety i badania nie jestem w stanie ocenić przyczyn takich dolegliwości. Sugeruję wizytę u gastroenterologa. Jeżeli ma Pani duże poczucie dyskomfortu i podejrzewa, ze jest to spowodowane implantem zachęcam do kontaktu z ginekologiem, który zakładał wkłąadkę.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Lek. Marta Gryszkiewicz

Zaburzenia trawienia niezwiązane z implantem antykoncepcyjnym. Sugeruję przeanalizować swoją dietę.