Uczucie ciągłego parcia na stolec

Od bardzo długiego już czasu (kilka lat) mam uczucie praktycznie ciągłego parcia na stolec. Myślałem że jest to spowodowane piciem piwa ale od pewnego czasu piję sporadycznie a objawy tylko się nasilają. Postanowiłem spróbować na własną rękę środków przeciwbiegunkowych ale po nich parcie przeszło na pęcherz. Najczęściej parcie dolega mi gdy nie mam możliwości skorzystania z toalety dlatego myślę że może to być spowodowane nerwami. Proszę o jakieś rady.

Dzień dobry!

Na pewno warto zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu i wykluczyć wszelkie możliwe przyczyny medyczne, związane z zaburzeniami pracy układu pokarmowego. Jeśli jednak lekarz potwierdzi Pana dobre zdrowie fizyczne, warto skorzystać z pomocy psychologa.

Pozdrawiam!

Rzeczywiście wygląda to na zaburzenia z kręgu nerwic. Proszę się skontaktować z lekarzem psychiatra i psychologiem, pomogą Panu przepracować przyczyny objawów oraz nauczą bardziej adaptacyjnego radzenia sobie z trudnościami.