Uczucie ciężkości w klatce piersiowej

Witam! około tydzień wcześniej miałam podobne objawy, jakie wystąpiły dziś. Jest to uczucie ciężkości w klatce piersiowej, w okolicy mostka. Mam też problem z zaczerpnięciem pełnego oddechu, boli mnie wtedy, tak jakby coś miało się rozerwać. Dwa dni temu zauważyłam drętwienie lewej nogi- od pasa w dół, powtórzyło się to kilka razy. Rzadko choruję, ale te oznaki mnie niepokoją. Nie palę papierosów, nie nadużywam alkoholu. Czy powinnam się zbadać dokładnie?Bardzo proszę o odpowiedź i dziękuję.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Tak. Opisane objawy mogą sugerować dolegliwości na tle emocjonalnym ale wymagają różnicowania miedzy innymi z chorobami serca czy układu oddechowego. Proszę zgłosić się do lekarza celem dokładniejszej diagnostyki.