Uczucie drgania i wibracji w dole brzucha w 14. tygodniu ciąży

Jestem w 14. tygodniu ciazy. Od ok. 3 dni w dole brzucha raz na jakis czas odczuwam drgania lub wibracje. Czy moga to byc ruchy dziecka? Czy powinnam sie niepokoic?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Raczej nie jest to nic poważnego, jednak dla pewności powinna się Pani kontrolnie skonsultować z ginekologiem prowadzącym ciążę. Jeśli jest to 14 tydzień pierwszej ciąży na wyczuwanie ruchów płodu jest troszkę za wcześnie. Jednak to tylko statystyka i może faktycznie akurat Pani wyczuwa ruchy już teraz. Niemniej jednak, jeśli uczucie to będzie się utrzymywać powinna Pani zgłosić się do lekarza.