Uczucie nierównego bicia serca

Witam! Mam 44 lata. Od dłuższego czasu, czyli około 15 lat mam szybsze bicie serca 85-100/minutę. Zaczeło się to od nadczynności tarczycy. Biorę cały czas 10mg proplanololu.Od 5 lat mam Hashimoto, biorę 100 mg eutyroksu i cały czas czyli przez jakieś 10 lat używam kilka razy na dzień kropelek do nosa, Xylorin podobno uszkadzają serce - mam wieczny katar. Najbardziej martwi mnie to, iż od jakiegoś czasu mam wrażenie, że mi się na sekundę zatrzymuje serce, kilka razy w ciągu godziny. Nie jest mi przy tym słabo. Elektrolity, hormony tarczycy mam w normie. Nie wiem czy to może być blok zatokowo-przedsionkowy czy coś w tym stylu. Czy to jest groźne - nie mogę się zmusić żeby iść do lekarza, mam z tym straszny problem. Recepty na leki sobie załatwiam u znajomych.

Witam! Opisywane uczucie nierównego bicia serca stwarza konieczność wykonania EKG spoczynkowego a nawet warto rozważyć wykonanie Holtera EKG. W tej chwili nie można nic powiedzieć o ewentualnej przyczynie tego odczucia. Przyczyn może być wiele, może być to wspomniany blok zatokowo-przedsionkowy, ale również zahamowanie zatokowe czy blok przedsionkowo -komorowy II stopnia. Dlatego zachęcam do wizyty u lekarza rodzinnego w celu przeprowadzenia tego prostego, a jakże niezbędnego badania. Lekarz rodzinny oceni wstępnie elektrokardiogram, a w przypadku nieprawidłowości skieruje Pana do kardiologa. Pozdrawiam serdecznie!