Uczucie odrealnienia i bóle brzucha u 21-latka

Zapisałem się ostatnio na terapie, ale boje się, że nie pomoże mi :( Bardzo chciałbym żeby to wszystko minęło, często mam uczucie nierealności, odrealnienia, do tego bóle brzucha jakbym miał napompowany powietrzem. Wszystko przez to zawalam. w zeszłym roku rzuciłem studia bo nie dawałem rady. w tym roku koniec sesji a ja nie mam siły zeby zaliczać.

Dzień Dobry,
to jest temat do otwarcia w gabinecie psychoterapeuty. To ważne żeby tam Pan porozmawiał na temat swoich wątpliwości. Pozdrawiam Dorota Szykulska-Paprocka

Dzień dobry!

Właściwym sposobem postępowaniu przy pojawieniu się podobnych trudności jest właśnie psychoterapia oraz (jeśli tak zdecyduje lekarz psychiatra) farmakoterapia. Warto mieć w sobie wiarę i motywację, że zmiana, poczucie się lepiej jest możliwe. Często jednak jest to proces, który trwa, wymaga czasu, cierpliwości i stopniowej pracy nad sobą.

Pozdrawiam!

Witaj
W sytuacji jaką opisałeś musi być Tobie ciężko dlatego nie zwlekaj tylko zapisz się na wizytę do psychologa, terapeuty. Pozwoli to Tobie spojrzeć na te sprawy z dystansem oraz pomóc sobie przy wsparciu specjalisty. Pozdrawiam