Uczucie pełności w żołądku - jakie są przyczyny?

Witam. Chciałabym zapytać, jaka może być przyczyna uczucia pełności w żołądku pomimo, że jadłam niewiele. Dodatkowo ból promieniuje w stronę pleców, a ja czuję się słabo.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Uczucie pełnosci może świadczyć o nieprawidłowości w żołądku, dwunastnicy lub przełyku.
Jest wiele jednostek chorobowych, które mogą dawać taki objaw.

Są to na przykład : wrzody żołądka i dwunastnicy, zapalenie żołądka, choroba refluksowa przełyku lub bardziej poważne jak nowotwór. Jeżeli ból promieniuje w stronę pleców może to nasuwać podejrzenie schorzenia trzustki.

Przy tak wielu jednostkach chorobowych dających te objawy warto udać sie do gastroenterologa, aby wykonać usg jamy brzusznej lub gastroskopię.

Pozdrawiam!