Uczucie przesypywania w głowie podczas przechylania

Witam, mam obsesje, z którą staram się walczyć. Gdy ruszam głową na boki, tak jak na rozgrzewce to słyszę coś, jakby się sypało. Co to jest i czy nadmiar takiego ruszania może się źle dla mnie skończyć. Bo często tak robię w ciągu dnia i zdarza mi się, że później mnie boli głowa. Boję się, że może być gorzej np. dojdzie do paraliżu albo uszkodzenia rdzenia kręgowego, więc nawet do śmierci. Mam nadzieję, że tak nie będzie, w każdym razie ważne jest dla mnie to, czy muszę szybko z tym skończyć.

Opisywane przez Panią doświadczenie sugeruje że jest to kompulsja. Najlepsze rezultaty w leczeniu tego typu objawów mają terapeuci poznawczo-behawioralni.

Witam. Albo coś się dzieje w głowie neurologicznego, albo psychicznego, jak np nerwica, co wydaje mi się bardziej prawdopodobne. Najpierw jednak trzeba pójść zbadać głowę biologicznie, a potem do psychiatry.
Magdalena Brabec