Uczucie sytości przy niewielkich posiłkach

Witam, mam 19 lat, 158cm wzrostu i ważę 42kg. Od bardzo długiego czasu mam problemy z odżywianiem, tzn. mało jem, przez co mam częste dolegliwości typu bóle głowy, wymioty, bóle brzucha i ciągłe zmęczenie. Są dni, kiedy w ciągu dnia nie zjem nic oprócz zwykłej kanapki czy miski zupy. Jakoś do zjedzenia większej ilości pokarmu nie potrafię się zmusić, jakbym nie miała chęci na jedzenie. Zjem jakiś posiłek i czuję, że jestem najedzona do końca dnia. Zaczynam bać się o siebie.

Witam,
ie wiemy,czy zjawisko jest rodzajem anoreksji,czy innej choroby przewodu pokarmowego,dlatego najpierw trzeba zgłosić się do lekarza rodzinnego,zrobić BMI a potem popracować z psychologiem indywidualnie lub w ramach programów dla anorektyków/kliniki,sanatoria/.
Praca terapeutyczna zależy od zrozumienia mechanizmu choroby i czynników,które ją podtrzymują.
Pozdrawiam serdecznie

Warto zgłosić się do lekarza. Podstawowe badania potwierdzą lub wyklucza zaburzenia somatyczne. Przy wykluczenie będzie to oznaczać zaburzenia o podłożu psychologicznym, a wówczas należy zgłosić się do psychologa i rozpocząć psychoterapię.