Uczucie tycia i wzmożony apetyt na słodycze przy niedoczynności tarczycy

witam mam niedoczynnosc tarczycy biore letrox 100bardzo dlugo i dwa razy w tyg 125 od trzech tyg , widze za zaczynam tyc puchnac pije duzo ziolowych herbat wody niegazowanej jem co dzien cos z nabialu nie lubie wedliny , czuje ze wzmogl mi apetyt na slodycze i wogole ciagle bym jadla cos, mam 45 lat cwicze jest mi ciezko schudnac po tych lekach czuje ze mam powiekszona watrobe zle sie czuje nie wiem co robic prosze o porade dziekuje

Leczenie niedoczynności tarczycy Euthyroxem poprawia metabolizm i powinno sprzyjać redukcji masy ciała. Absolutnie nie obciąża wątroby, w przeciwieństwie do słodyczy, które należy bezwzględnie wyeliminować z diety i kontynuować aktywność fizyczną.