Uczucie utraty osobowości u 26-latka z chorobą afektywną dwubiegunową

Dzień Dobry. Mam 26 lat i ostatnio zdiagnozowano u mnie Chorobę afektywną dwubiegunową. Dostałem leki depresyjne i wszystko się polepszyło poza jednym czymś ciągle mam odczucie że utraciłem swoją osobowość nie wiem kim jestem. Biorę lek Abilify 30 mg i on jest nieskuteczny dalej odczuwam że nie wiem kim jestem. Co mam robić dalej mój lekarz rozkłada ręce i mówi że nie miał tak ciężkiego przypadku w swojej karierze zawodowej. Bardzo cierpiący chory Dziękuję

Leki, tak jak Pan zresztą pisze, mają działanie przeciwdepresyjne. Mogą wyrównywać nastrój, obniżać napięcie, nie rozwiązują jednak kwestii osobowościowych. Jeżeli odczuwa Pan trudności ze zdefiniowaniem swojej tożsamości, odpowiedzią na pytanie, kim Pan jest bardziej pomocna będzie tutaj psychoterapia. W wielu zaburzeniach najskuteczniejsze leczenie opiera się na połączeniu leków (farmakoterapii) i psychoterapii. Dlatego zachęcam do udana się na konsultacje do psychoterapeuty i podjęcie terapii.