Uczulenie czy choroba weneryczna?

Witam! Mój problem jest następujący: w styczniu tego roku po kontakcie seksualnym pojawiły się u mnie objawy właściwe dla grzybicy: plamy na członku, pieczenie w cewce. Poszedłem z tym do dermatologa, przepisał mi maść ale zignorował pieczenie. Po jakimś czasie infekcja przeniosła się "wyżej" - zaczęły mnie boleć najądrza. Poszedłem do urologa - przepisał mi antybiotyki - roksytromycynę i nifuratel. Ból najądrzy ustąpił, ale pojawiły się nowe objawy: bóle mięśni, podwyższona temperatura (ok. 37 C), czerwone plamy na skórze. Przebadałem się na obecność chlamydii, kiły, HIV, ureaplasmy, mykoplasmy, HBV, HCV i cholera wie czego jeszcze. Wszystkie wyniki wyszły negatywne. Bóle mięśni trochę ustąpiły, ale nadal się pojawiają - bolą mnie zwłaszcza przedramiona, czasem klatka piersiowa. Niestety, na skórze od dłuższego czasu utrzymują się podrażnienia, czerwone plamki - żyły mają bardzo ciemny kolor. Moja skóra źle reaguje na dotyk - w miejscu kontaktu pojawiają mi się mocnoczerwone plamy, wydaje się, że straciła elastyczność (odgniecenia są dużo bardziej wyraźne, długo się utrzymują). Od czasu do czasu pojawiają się czerwone kropeczki, skóra swędzi i piecze. Lekarz rodzinny mnie uspokoił, mówiąc że ze stresu. Niestety, wysypka/pokrzywka wzmacnia się niezależnie od nastroju. Wstydzę się nosić koszulki na krótki rękaw. Plamy są doskonale widoczne również na udach, w miejscach gdzie są mieszki włosowe. Włosy na całym ciele bardzo łatwo wypadają - miejscach gdzie obcierają mnie spodnie mam łyse plamy. Schudłem także 4 kg, ale teraz ważę chyba tyle co przez większość życia - 70 kg. Poddałem się badaniu krwi i jedyna rzecz która daje do myślenia to: - niskie WBC: 3,61 na 10^3/ul, (norma 4-10) - niski poziom NEUT: 1,52 na 10^3/ul (NEUT 42,1% - norma 45-68), - podwyższone LYMPH 1,73 - tu normalnie (47,9%- za wysoko, norma 25-40) Do tego lekko odstające od normy: EO: 0,05 [norma 0-0,4] EO% 1,4 [1-6] BASO 0,03 [0-0,2] BASO% 0,8 [0-2] - to chyba spora różnica. Wiem, że to dużo informacji do przełknięcia, dlatego tym bardziej byłbym wdzięczny za odpowiedź. Wykluczam zmiany na tle nerwowym - nie zadręczam się tym, staram się dobrze odżywiać, ale niestety mój stan jest daleki od doskonałego. Proszę o stwierdzenie, czy można wykluczyć uczulenie oraz, w miarę możliwości - podpowiedź co to może być i co robić dalej.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

W pierwszej kolejności należałoby ustalić przyczynę powstawania zmian i wyjaśnić czy na przykład zmiany wynikają z uczulenia, podrażnienia, czy choroby infekcyjnej. Chorobę weneryczna raczej można wykluczyć- wykonane przez Pana liczne badania temu zaprzeczają (chyba że były wykonywane bezpośrednio po kontakcie seksualnym - wówczas wyniki mogą wyjść fałszywie ujemne). Jeżeli chodzi o morfologię krwi obwodowej to mogą one wskazywać na infekcję, jednak w pierwszej kolejności konieczne jest ponowne powtórzenie badania.
Skóra w opisanych przez Panią miejscach często ma tendencję do podrażnień, jednak zmiany są raczej zbyt rozległe. Aby postawić rozpoznanie konieczne jest wykonanie badania lekarskiego oraz dokładne zebranie wywiadu.

Najlepszym rozwiązaniem byłaby ponowna wizyta u lekarza, najlepiej dermatologa. Niestety bardzo prawdopodobne, że zmiany są pochodzenia alergicznego- wskazana jest również wizyta u alergologa (konieczne jest skierowanie).  Warto zwrócić uwagę w jakich okolicznościach zmiany sie nasilają - może po zastosowaniu pewnych kosmetyków, po podrażnieniu mechanicznym? Zmian proszę nie drażnić i nie drapać.
Pozdrawiam