Uczulenie na lek a stwierdzona nerwica

Witam Mam stwierdzoną nerwice, ale nie jakąś mocną. Kiedys zdarzyły mi sie 4 ataki paniki. Obecnie jest ok, ale czasem zdarza sie, ze zaczynam panikowac , ze moge miec wyższe ciśnienie czy puls mi skacze. Psychiatra przepisał mi setalft 50mg. Przed 7 dni miałam brac po pół tabletki a potem po całej. Po 3 dniach miałam wysokie ciśnienie, lęk, ataki paniki, uderzenia goraca.Odstawiłam go i po tygodniu znowu jest ok. Czy to mogło byc uczulenie na lek?

Witam serdecznie,
Moim zdaniem to nie uczulenie na lek, ale jego efekty uboczne. Warto byłoby skonsultować się z lekarzem prowadzącym i ewentualnie zmienić lek.
Pozdrawiam

Farmakoterapia w przypadku nerwicy jest wyłącznie leczeniem objawowym, natomiast przyczynowym jest psychoterapia i przede wszystkim takiego leczenia Pani potrzebuje. Co do uczuleń to nie jestem lekarzem, ale one objawiają się objawami somatycznymi takimi jak: katar, kaszel, swędzenie skóry, łzawienie oczu, wysypka itp. Skoki ciśnienia, lęk i ataki paniki to objawy typowe dla zespołu nerwicowego.