Uczulenie na nikiel u niemowlaka

Stwierdzono ze to jest egzema ... Dostala dzisiaj antybiotyk ponowny w masci na dwa tygodnie.. W 7 miesiacu przekulam jej uszka czy to mozliwe by bylo ze mogla by byc uczulona na Nikiel.. Czy uczulenie na Nikiel to by poprostu wyszlo na uszkach w miejscu kolczyka.. Dziekuje pozdrwiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Uczulenie na nikiel powinno wystąpić raczej w miejscu kontaktu z metalem. Warto jednak pamiętać, że nikiel jest dość popularnym alergenem. Ponieważ konsultowała się Pani z pediatrą, proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.