Uczulenie na słońce a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych Yaz

Witam. Pół roku temu zmieniłam tabletki na Yazz .Tolerowałam je dobrze do momentu pierwszych słonecznych dni .Wystąpiło uczulenie na słońce w postaci swędzącej pokrzywki . Jak sądzę przyczyniły się do tego tabletki bo nigdy wcześniej tak się nie działo. Moje pytanie : czy mogę przerwać branie tabletek w trakcie opakowania i z czym to się wiąże dla mojego organizmu?

Witam. Może Pani przerwać stosowanie doustnej antykoncepcji w każdym momencie - oprócz zniesienia działania antykoncepcyjnego tabletek nie wiąże się to z żadnymi powikłaniami dla organizmu.