Uczulenie na ukąszenie "końskiej" muchy

Witam, Oto najważniejsze informacje: 1992 - rozpoznany chłoniak T-komórkowy z dużą eozynofilią, leczony chemią, 1996 - radio na pole śledziony, potem remisja, nie leczony od 1996. Pomiędzy 1996 a 2010 - rozpoznane POChP, 2006 - odma samoistna, od tego roku zmiana rozpoznania na astmę, 2009 - po ukąszeniu przez muchę końską - silna reakcja uczuleniowa. Po pobycie w klinice alergologii potwierdzenie - astma. Brak uczuleń na inne owady. Czy odczula się na "końska" muchę? Czy istnieją środki odstraszające? Jakie istnieją środki w celu zminimalizowania zagrożeń wynikających z reakcji uczuleniowej?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Niestety odczulanie jest dostępne dla owadów błonkoskrzydłych, do których giez nie należy.

Pozostaje więc profilaktyka:

1. Noszenie ubrań z długimi rękawami w miejscach, gdzie znajduje sie wiele owadów.

2. Unikanie jaskrawych kolorów ubrań czy intensywnie pachnacych kosmetyków.

3. Warto wcierać środki odstraszające owady.

Pozdrawiam