Uczulenie po ukąszeniu owada

Witam, 3 dni temu w sobotę byłem na rybach na stawie, podczas łowienia ukąsiła mnie mucha, gdy podniosłem rękę można było stwierdzić, że jest to na 95% mucha tylko taka trochę większa i z jakimś kolorowym zabarwieniem na górze. Mucha mnie ukąsiła, bo było to czuć dość mocno, później ją odrzuciłem. Dziś mija 3 dzień i od 2 dni tak jakby jest siniak o średnicy 1-2cm w miejscu ukąszenia, a poza siniakiem jest rumień na 2cm od końca siniaka po ugryzieniu. Proszę napisać, czy mam z tym iść do lekarza czy zostawić to? Nie swędzi mnie to tylko jak delikatnie podrapie, muszę przyjmować jakieś leki lub czy może być jakaś choroba po takim ukąszeniu muchy?

Witam serdecznie! Opisane objawy niestety wymagają weryfikacji przez lekarza, który będzie mógł zmianę obejrzeć oraz zebrać dokładnie wywiad. Wskazana jest wizyta u lekarza pierwszego kontaktu. Prawdopodobnie wskazane będzie włączenie antybiotykoterapii, gdyż zmiany mogą świadczyć o nadkażeniu miejsca ugryzienia. Do czasu wizyty u lekarza proszę zastosować miejscowo maść zawierającą antybiotyki (dostępne bez recepty w aptekach). Pozdrawiam