Udar krwotoczny a miażdżyca

Witam. Ciotka(80lat)c,ierpi na cukrzycę, miazdżycę oraz nadciśnienie(leczone). Miała udar krwotoczny i bezpośrednio po udarze ciśnienie 120/80. Czy jest możliwe,że miała podczas u.krwotocznego normalne ciśnienie,a mimo to tętnica mózgowa nie wytrzymała bo była zniszczona przez miazdżycę?Ogólnie czy urad krwotoczny może być przez miazdżycę? Dostałem odpowiedź na podobne pytania i jeden specjalista odpowiada,że tak,a druga,że miazdżyca nie przyczynia się do u.krwotocznego. Chcę rozwiać wątpliwości

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zmiany miażdżycowe mogą przyczynić się do powstania udaru. Nie można także wykluczyć epizodu wysokiego ciśnienia tętniczego w chwili udaru. Wszelkie wątpliwości proszę wyjaśnić z lekarzem prowadzącym.