Uderzenia gorąca i osłabienia a menopauza

jestem w okresie menopazy,od roku nie mam juz miesiaczki,oprocz uderzen goraca jestem ogolnie slaba,nie mam na nic sily,czy to tez moze byc powodem okresu przekwitania?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oczywiście, objawy jakie Pani podaje mogą być wynikiem menopauzy. Nie można jednak fiksować się tylko i wyłącznie na tym zjawisku jako czynniku sprawczym. Proponuję kontrolne badania. Doraźnie można stosować izoflawony sojowe. Wpływają one korzystnie na organizm w tym okresie.