Ujemna betaHCG a ciąża

Witam po 2 tygodniach i 6 dniach od stosunku zrobilam bete hcg , wyszła ujemna. Czy w takim razie moge z pewnoscia wykluczyc ciaze? Bardzo sie stresuje prosze o odpowiedz, dodam jescze ze zrobilam rowniez test z apteki po tygodniu od stosunku a drugi w tym samym dniu co bete czyli 2 tyg i 6 dni po stosunku- testy równiez ujemne.
ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Lek. Rafał Gryszkiewicz

A który dzień cyklu to był?
Beta hCG teoretycznie po 2 tygodniach od dnia zakładanego zapłodnienia powinien już wyjść wiarygodnie, jednak należy pamiętać, że do zapłodnienia nie musiało dojść w dniu stosunku!
Wynik testu z apteki jest niewiarygodny, gdyż został wykonany zbyt wcześnie.
Za wiarygodne wyniki uważa się oznaczenia w dniu spodziewanego krwawienia miesięcznego lub po tym terminie, przy założeniu, że cykle są regularne.
Dla testów z moczu - są to 2 pozytywne wyniki, dla oznaczenia hormonu beta-hCG jest to pojedyncze oznaczenie.