Ujemne igM a ciąża

Witam, jestem w 9 tygodniu ciąży. Mój lekarz prowadzący zlecił mi liste badań jaki mam wykonać, większość wyszła dobrze ale zaniepokoiły mnie wyniki na Cytomegalowirus moje wyniki to kl. IgG 229,6 U/ml gdzie wynik ujemny ma od 0-6, wynik watpliwy od 6-15, i powyżej 15 dodatni, w kl. IgM wynik wyszedł ujemny. Podobnie zaniepokoił mnie wynik z Wirusa różyczki gdzie IgM mam ujemne natomiast IgG mam 37,10 IU/ml. Bardzo prosze o pilna odpowiedź, strasznie sie martwię:(::((((((

Witam! Nie ma Pani powodów do niepokoju. Dodatnie przeciwciała w klasie IgG przy ujemnych IgM świadczą o przebytej w przeszłości infekcji i odporności na oba wirusy (lub odporności poszczepiennej na różyczkę, jeśli była Pani szczepiona). Ponieważ posiada Pani odpowiedni poziom przeciwciał ochronnych, może Pani bez obaw starać się o dziecko, gdyż zetknięcie się z wirusem różyczki czy cytomegalii w ciąży nie spowoduje żadnego niebezpieczeństwa dla dziecka.