Ujemny wynik beta HCG a ciąża

Witam, mam 36 lat i staram się o dziecko. Cykle trwają u mnie 26-28 dni. Ten cykl był trzecim cyklem stymulowanym C***, na monitoringu w 10 dc były widoczne trzy jajeczka. W 12 dc otrzymałam zastrzyk z Pregnylu (5 tys. jednostek), a od 14 dc przez 10 dni zażywałam Luteinę. Jednocześnie z powodu wysokiej prolaktyny zażywałam w tym cyklu D***. Po odstawieniu Luteiny pojawiły się niewielkie brązowe plamienia i mocne kłucie lewego jajnika. W 31 dc udałam się do lekarza, który na usg dopochwowym stwierdził prawdopodobieństwo ciąży. Ciałko żółte na lewym jajniku 30 mm i endometrium grube na 15 mm. Prolaktyna wykonana w tym czasie 20 ng/ml. Tego samego dnia miałam zacząć brać Luteinę i na drugi dzień wykonać badanie beta HCG. Niestety badanie wyszło negatywnie (1). Luteinę odstawiłam (zdążyłam zażyć dwie tabletki wieczorem i jedną rano) i miałam czekać na pojawienie się miesiączki. Obecnie jestem w 34 dc, nic nie zapowiada zbliżającej się miesiączki. Jajnik również przestał dokuczać, plamienia są bardzo niewielkie. Jak to możliwe, że beta HCG wyszła negatywna? Czy jest jeszcze możliwość i szansa na ciążę? Jeżeli to nie jest ciąża, skąd w takim razie to ciałko żółte stwierdzone przez lekarza i endometrium o grubości, której jeszcze nigdy nie miałam?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Nawet jeśli nie doszło do zapłodnienia w tym cyklu, to niedziwne, że widać ciałko żółte i pogrubiałe endometrium. Grubość endometrium w drugiej fazie cyklu może sięgać 16 mm. Ciałko żółte może być widoczne, dopóki nie pojawi się miesiączka. Gdyby zaszła Pani w ciążę w tym cyklu, wynik testu z krwi wykonany w 31. dniu cyklu raczej dałby już wynik pozytywny. Nie możemy mieć jednak co do tego 100% pewności. Proponuję poczekać spokojnie na miesiączkę i jeśli nie pojawi się ona w przeciągu tygodnia, wykonać jeszcze jeden test ciążowy z krwi (badanie poziomu betaHCG).

Pozdrawiam serdecznie!