Unikanie kontaktów z osobami, które zwracają na mnie uwagę

Witam,mam na ime tomek mam taki problem np jedna osoba powiedziala tomek sie zkochal kasi w ja zaczynam o tym myslec i sie zaczynam tym denerwowac i niemoge na ta osobe normalnie patrzec tzn przygladam sie jej,odwracam glowe albo np spojrzalem na kogos z daleka i on to zauwazyl a ja juz mysle zeta osoba mysli ze ja na nia patrze i sie tym nakrecam i niemoge normalnie na nia patrzec przygladam sie, odwracam glowe, unikam wzrokiem jej Co to moze byc za choroba?

Witaj,
to,co opisujesz nie jest chorobą lecz wynikiem "odkrycia"tej prawdy,przed którą sam próbowałeś się wewnętrznie bronić i której nie dopuszczałeś do świadomości,choć istniała gdzieś głęboko jako fakt.
Jest taka prawidłowość psychologiczna,że im bardziej próbujemy zaprzeczać czemuś,co wypełnia podświadomość,tym bardziej staje się to widoczne dla otoczenia.Jedyna więc rada jest taka,by przezywać swoje emocje świadomie.
Porozmawiaj z kimś bliskim o swoim stanie uczuć albo zasięgnij wsparcia psychologa,jeżeli masz kłopot z rozpoznawaniem własnych stanów emocjonalnych,bo w przeciwnym razie narażasz się na podobne sytuacje i zaskoczenie.A to napędza lęk przed ludżmi,którzy nie muszą przecież mieć złych intencji.
Pozdrawiam i zapraszam na wizytę.