"Uparta" grzybica - jak sobie z nią poradzić?

Od kilki miesięcy zmagam się z grzybicą jelit (wykryta podczas badania na posiew kału). Jest to efekt antybiotykoterapii, jaką przechodziłam na przełomie stycznia i lutego. Pomimo brania różnych leków (F***, N***, K***) poprawa była chwilowa. W dwa tygodnie po odstawieniu kolejnych leków, objawy grzybicy wracały. Co gorsza, choroba rozprzestrzeniła się i objęła obecnie także pochwę i cewkę moczową. Jestem załamana i nie wiem już do jakiego lekarza się udać i czy kiedykolwiek wyleczę się z tej choroby. Opinie w internecie napawają mnie absolutnym przerażeniem (niektórzy twierdzą, że leczenie z grzybicy trwa latami i wymaga stosowania drakońskich diet). Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Grzybica zwykle nawraca gdy dochodzi do spadku odporności w organizmie, na przykład podczas infekcji, osłabienia czy chorób ogólnoustrojowych. Dlatego warto wykonać chociaż podstawowe badania -  morfologię krwi, poziom cukru, TSH, badanie ogólne moczu.
Powinna Pani zadbać o swoje zdrowie- spożywać regularne i urozmaicone posiłki, zrezygnować z używek, wysypiać się.
Jeżeli nie przyjmowała Pani probiotyku, może warto to zrobić teraz.
O pomoc powinna Pani prosić lekarza rodzinnego i ginekologa, którzy jeżeli będzie taka potrzeba polecą dalszych specjalistów.

Pozdrawiam.