Upławy a zapalenie szyjki macicy

Witam, mam następujący dylemat. Wczoraj byłam u ginekologa, gdyż mam bardzo częste upławy. Po badaniu lekarz stwierdził, że mam zapalenie szyjki macicy i pochwy. Przepisał mi globulki dopochwowe. Dodatkowo okres spóźnia mi się 5 dni (jest to u mnie bardzo częste, że występuje on nieregularnie). Lekarz zapytał mnie czy mogę być w ciąży, powiedziałam, że nie, bo nie współżyłam od roku. Lekarz wykonał również badanie dopochwowe USG na, którym stwierdził jednak, że jestem w ciąży, w czwartym tygodniu. Byłam w szoku. Mówiąc lekarzowi, że nie współżyłam od roku, ten odpowiedział, że w takim razie powinnam dostać okres jakoś na dniach. Moje pytanie jest natomiast takie: czy obraz w USG dopochwowym może rzeczywiście świadczyć o zbliżającym się okresie, czy może o jakiś innych zaburzeniach organizmu? Czy lekarz może się mylić? Wczoraj do mnie jakoś nie bardzo dotarło, to co mówił lekarz o tej ciąży. Dziś uświadomiłam sobie, że w ostatnim miesiącu pieściłam się z chłopakiem (petting), tj. on pobudzał moją łechtaczkę, wargi sromowe palcem, jednak bez wkładania go do pochwy. Doszło do wytrysku, ale tylko na pościel, nie na narządy rodne, nawet nie w ich okolicach, a po zdarzeniu od razu wymyliśmy ręce i wyczyściliśmy pościel. Dlatego też nie jestem w stanie sobie wyobrazić w jaki sposób mogłoby dojść do zapłodnienia, więc nie mieści mi się w głowie czemu w USG lekarz stwierdził ciążę, zaczęłam się obawiać, że coś jest nie tak. Bardzo proszę o odpowiedź, czy obraz na USG dopochwowym rzeczywiście świadczy o zbliżającym się okresie? Dodam jeszcze, że teraz mam nabrzmiałe piersi, które bolą mnie przy dotyku, ale jest to u mnie sytuacja częsta przed okresem. Bardzo proszę o udzielenie rzetelnej odpowiedzi co w takim przypadku sadzić. Tak, jak mówię nie doszło do stosunku, tylko do niewielkich pieszczot, więc ciążą byłaby chyba jakiś niewytłumaczalnym "cudem".

Witam serdecznie! Niestety nie jestem w stanie zinterpretować badania USG bez możliwości obejrzenia zdjęcia. Proszę jednak pamiętać, że badanie ultrasonograficzne jest subiektywne, którego wynik nierzadko zależy od doświadczenia lekarza oraz aparatu, na którym jest wykonywane. Do oceny zbliżającej się miesiączki konieczna jest informacja na temat grubości endometrium, której Pani nie podaje. Opisywane przez Panią zbliżenie niosło za sobą znikome, niemal "zerowe" ryzyko ciąży. Jeżeli jednak dochodziło do jakichkolwiek pieszczot, a lekarz ma podejrzenie ciąży, warto kontrolnie wykonać test ciążowy. Pozdrawiam