Upławy o nieprzyjemnym zapachu w ciąży, czy powinnam zgłosić się do lekarza?

Witam,
piszę z takim zapytaniem, ponieważ jestem w 39 tygodniu ciąży i od pewnego czasu zauważyłam na wkładce takie brzydkie upławy z pochwy niby to brunatne, niby to żółtawe i nieprzyjemnie pachną.
Co to oznacza, muszę zgłosić się do lekarza czy do szpitala od razu? Tylko uprzedzam, że mojego lekarza prowadzącego nie ma, bo jest na jakimś szkoleniu.
Proszę o niezwłoczną pomoc

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Pani objawy wskazują dość jednoznacznie na infekcję dróg rodnych. Powinna się Pani jak najszybciej udać do lekarza ginekologa prowadzącego ciążę i rozpocząć leczenie. Może dojść do infekcji wewnątrzmacicznej lub dziecko może ulec zakażeniu przy porodzie, dlatego należy rozpocząć leczenie jak najszybciej.
Pozdrawiam serdecznie!