Upławy przed miesiączką a ciąża

Witam. Mam problem dotyczący upławów. A więc jakoś tydzień przed miesiączką wystąpiły u mnie bezwonne brązowe upławy. Nic mnie nie bolało. Dostałam miesiączkę tak jak powinnam, ponieważ biorę tabletki antykoncepcyjne. Tyle, że nie jestem do końca przekonana czy to była miesiączka czy nadal te upławy choć miałam chrakterystyczne bóle podbrzusza choć nieco łagodniejsze. Boję sie, ponieważ mniej więcej tydzień lub dwa przed pojawieniem sie tych upławów współżyłam. Mogę być w ciąży ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji ryzyko ciąży jest znikome. W przypadku powtórnego wystąpienia dolegliwości konieczna będzie wizyta u ginekologa.