Upławy w środku cyklu i nieregularne miesiączki u 21-latki

Witam, mam 21lat, jestem dziewicą. Pół roku temu pojawiły się upławy w środku cyklu, co już kiedyś mi się zdarzało, ale było to tylko okazyjnie, raz na kilka miesięcy. Teraz wraz ze śluzem pojawia się krew, zaczęły się nieregularne miesiączki (zdarzyło się, że nie miałam okresu przez 2 mies). 2 tyg temu powinnam dostać okres - był zwykły śluz z krwią ("2 w 1"). Obecnie śluz ma lekko różowy odcień i jest już ok tygodnia. Nic mnie nie boli, nie piecze. Co może mi dolegać? Czy to mogą być hormony?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Nie podaje Pani charakteru upławów, wiec nie można wykluczyć infekcji.
Czy jest to na pewno śluz z krwią, czy po prostu krew miesiączkowa.
Proponuję wizytę u ginekologa, który zbierze dokładny, wywiad, zleci badania, ewentualnie zaleci leczenie.
Pozdrawiam