Uporczywe objawy zapalenia płuc

Witam serdecznie, od tygodnia walczę z zapaleniem płuc. Na początku jedynym objawem była bardzo wysoka gorączka, na pogotowiu zbadano mnie, zrobiono wszystkie badania krwi (OB 42, białko 62), podano pyralginę w kroplówce i zapisano F*** 1000. Niestety po 3 dniach nie było poprawy, a gorączka była tak wysoka, że mąż wezwał pogotowie. W szpitalu zrobiono mi rtg klatki i wyszło prawostronne zapalenie płuc. Pulmonolog zmienił antybiotyk na amoksycylinę co 8 godz., przepisał F***. Dzisiaj jest 4 doba jak biorę nowy antybiotyk, ale nie ma dużej poprawy, gorączka jest trochę niższa, ale ciągle się utrzymuje (rano ok. 37, wieczorem 38,7). Jestem na skraju wyczerpania, kontrolę mam za tydzień, ale nie wiem czy wytrzymam. Czy tak powinno być? Bardzo proszę o poradę. Dodam jeszcze, że kaszel jest mokry z wydzieliną.

Witam!
Na podstawie opisu sytuacji można sądzić, że nie nastąpiła poprawa stanu zdrowia. W tej sytuacji należy zgłosić się do szpitala jak najszybciej, gdyż wskazana jest ponowna ocena stanu zapalnego m.in. OB, CRP, zdjęcie klatki piersiowej. F*** 1000 to też amoxycylina, ale z kwasem klawulanowym, więc do istotnej zmiany leczenia nie doszło, zresztą lekiem pierwszego rzutu w przypadku nieciężkich zapaleń płuc jest właśnie amoksycylina. Proponuję zgłosić się do szpitala w celu kontroli sytuacji i ewentualnej weryfikacji leczenia, wydaje się prawdopodobne, że antybiotyk może zostać zmieniony. Pozdrawiam serdecznie!