Uporczywy kaszel przy zapaleniu oskrzeli u 3-miesięcznego dziecka

Witam, moje 3-miesięczne dziecko dzis pół nocy kaszlało, przy tym od kilku tygodni ma dziwny katar, taki charczący. 3 tygodnie temu miała zapalenie oskrzeli, brała antybiotyk i wyleczyła to. Jednak ten dziwny katar cały czas się utrzymuje. Jak można jej pomóc i czy mozna dawać syropek w tym wieku? Pozdrawiam, Madzia

Milena Lubowicz

Kaszel może być spowodowany stanem nadwrażliwości oskrzeli po przebytym zapaleniu. Może też jednak być nawrót infekcji, dlatego też dziecko powinno być zbadane przez pediatrę.
Pozdrawiam