Uporczywy kaszel u 4-letniego dziecka

Dzień dobry mój 4letni synek od 2 tyg ma kaszel najpierw był suchy a teraz mieszany osłuchowo czysty badania CRP w normie co mogę zrobić aby mu pomóc czy jakieś badania, bo nasz pediatra rozkłada ręce i mówi że już nie ma pomysłu co może mu jeszcze podać.Dodam że jest alergikiem i wszystkie leki antyhistaminowe nie działaja.Pozdrawiam Monika

Witam! Jeśli kaszel jest nasilony i budzi dziecko w nocy może być jednym z objawów astmy. Myślę że w tej sytuacji warto wykonać spirometrię (do rozważenia również próby prowokacyjne oskrzeli) i wdrożyć ewentualne leczenie modyfikujące przebieg choroby.