Uraz barku i interpretacja MR

Witam. W kwietniu na treningu judo doznałem urazu barku. Po wykonaniu USG padło na podejrzenie urazu obrąbka. Właśnie dostałem wyniki MR i niepokoją mnie dwa zdania: - niewielka ilość ograniczonego płynu zachyłka pachowego, na poziomie szpary stawu ramiennego. -Słabo widoczny o niejednorodnym sygnale obwód przedni obrąbka, bez jednoznacznego obrazu uszkodzenia. Wszystko inne jest prawidłowe. Martwię się czy operacja będzie potrzebna? Z góry dziękuje za odpowiedź.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Na podstawie opisu myślę iż nie ma obecnie wskazań do zabiegu operacyjnego. Obecność płynu w jamie stawowej jest wynikiem stanu zapalnego i obrzęku. Warto abyś znajdował się pod kontrolą ortopedy.