Uraz głowy u 14-miesięcznego dziecka

witam moj 14miesieczny syn 3 dni temu przewrocił sie na meble nabił sobie potężnego guza z rozcieciem rana sie goi jest ok. ale na drugi dzien zauważyłem ze zaczął dziwnie stawiak kroki (na palcach krzywic prawa noge rownież na prawej stronie rozciał sobie głowe ) dzis juz po kilkunastu krokach kuli sie ugina nogi w kolanach jakby go bolało i siada co robic jesteśmy w szpitalu ale każa czekać tylko nie umieja powiedzieć na co

U małych dzieci urazy są bardzo częste.W opisanej sytuacji nie ma istotnej informacji o wykonanym zdjęciu kości czaszki( czy jest złamanie) oraz opisu zachowania dziecka bezpośrednio po zdarzeniu( czy była utrata przytomności)Ważne są też informacje dotyczące faktu wzmożonej senność ,wymiotów.( cechy kliniczne wstrząśnienia mózgu)
Być może synek jest cierpiący stad niechęć do chodu i nieprawidłowe ustawienie kończyny.Jest w szpitalu wiec pod obserwacją.Jeśli stan dziecka będzie niepokojący na pewno lekarze zdecydują o ewentualnej konsultacji neurologicznej i badanie okulistycznej ( ocena dna oka)
Proszę zachować spokój .Rzadko u dzieci przy tego typu urazie są powikłanie..

Pozdrawiam ciepło

Szanowny Panie.
Jeśli jesteście Państwo w szpitalu to dobrze. Należy czekać. dziecko na pewno miało wykonane zdjęcie czaszki. Jest w trakcie obserwacji. Może to być wstrząśnienie mózgu.
Proszę zaufać lekarzom. NA pewno wiedzą co robią.
z poważaniem,
J.Zachwieja