Uraz kolana a cukrzyca

Ukleklem na lepel od wkreta i lekko przeciolem skure na kolanie kalano mnie boli juz drugi tydzien i noga puchnie od kolana do kostki prosze o porade jestem culrzykiem i obawiam sie czy nie morze miec to powarznych nastempstw bylem w spitalu w londynie zrobili mi przeszwietlemie

Dzień dobry!
Cukrzyca powoduje utrudnienia w prawidłowym funkcjonowaniu nie tylko przemiany materii, ale również "paraliżuje" układ krążenia oraz układ nerwowy. Gorsze krążenie powoduje wolniejsze gojenie ran. Z kolei układ nerwowy odpowiada za usuwanie martwych i zniszczonych tkanek, aby na ich miejscu wytworzyły się nowe komórki. Najważniejsze jest oczyszczenie rany. Ochroną może być cienka warstwa maści z antybiotykiem, aby zapobiec zakażeniu. Przez trudne gojenie ran może dojść do poważnych powikłań. Proszę więc niezwłocznie zgłosić się do lekarza po dokładne badania i ewentualne wsparcie w postaci medykamentów.
Pozdrawiam!