Uraz miednicy - wpływ na impotencję

3 lata temu uległem wypadkowi samochodowemu i doznałem złamania miednicy. Po 2 miesiącach po wypadku zostałem rozcewnikowany i w tym czasie mój penis odczuwał bodźce i odczuwał ciepło i zimno. Po ok. pół roku już nic nie czuł, ale były wzwody po lekach na potencję i jeszcze wtedy czułem same wzwody. Po ok. 2 latach przestałem czuć wzwody. I tak do tej pory jest coraz gorzej. Moje pytanie dotyczy, gdzie mogę to gruntowo przebadać, mieszkam w okolicy Gliwic, ale jak trzeba to dojadę gdzie tylko trzeba. Mój mail to milejek@tlen.pl

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Zaburzenia erekcji, jako wynik urazów miednicy, najczęściej powstają w wyniku złamania kości miednicy lub stłuczeń. Mężczyzna po takim urazie może mieć uszkodzone nerwy lub naczynia (głównie tętnicze), które nie są w stanie dostarczyć wystarczającą ilość krwi do penisa, aby wywołać erekcję.
W leczeniu impotencji bardzo ważne jest rozpoznanie jej przyczyn. W większości przypadków wystarczy dokładnie zebrany wywiad od pacjenta. W niektórych przypadkach mogą być potrzebne badania diagnostyczne, np. laboratoryjne (poziom cukru, cholesterolu, testosteronu, prolaktyny), USG prostaty, dopplersonografia, iniekcja w ciała jamiste członka z Prostaglandyny. Wyjątkowo jest konieczna kawernosografia. Badania takie powinien zlecić specjalista urolog.
Po ustaleniu przyczyn impotencji można rozpocząć leczenie, którego celem jest nie tylko eliminacja impotencji, ale również jej przyczyn.