Uraz stopy i złamanie podstawy kości śródstopia

Cofające auto najechało mi na piętę. Wykrzywiając stopę wyrwałem ją z buta. RTG i CTG: złamanie podstawy IV kości śródstopia i zwichnięty paluch w stawie międzypaliczkowym. Nastawiono paluch i powykręcane kości śródstopia, założono gips,zalecono zastrzyki Clexane 40mg, tramal, leżenie z nogą w górze, chodzenie o kulach bez obciążania nogi. Za tydzień inny lekarz stwierdził nie robiąc RTG, że nie ma złamania, założył gips lekki i kazał chodzić bez kul stąpając na piętę. Proszę o komentarz.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli w RTG było widoczne złamanie, to nie można takiego dowodu podważyć. Tym bardziej, że drugi specjalista RTG nie wykonał. Nie bardzo też rozumiem z jakiego powodu konsultował się Pan z drugim lekarzem? Powinien Pan postępować zgodnie z zaleceniami pierwszego specjalisty.