Urazy oka i innych organów a przebywanie w oparach płynu do mycia szyb

Czy przebywanie w oparach płynu do mycia szyb przez 40 minut i dostanie się go do oka kilkakrotnie może spowodować urazy oka i innych organów? Dzień po mam wrażenie, że mój wzrok się pogarsza.

Płyny do szyb mogą zawierać alkohol lub amoniak. Jeśli zawierają alkohol są zdecydowanie bezpieczniejsze dla oczu.Opary substancji zasadowych podobnych do amoniaku reagują z wodą i wywołują reakcje oparzenia zasadami. pozdrawiam