Czy zioła mogą pomóc na uregulowanie miesiączki?

Witam serdecznie, jestem kobietą i mam 26 lat. Mam zespół policystycznych jajników. Ostatnio przeczytałam, że zioła dong quai pomagają w uregulowaniu miesiączki. Jaka firma jest najbardziej wiarygodna, czy tabletki obecne na rynku są dobre? Ile powinno się brać tabletek, jaki czas i w jaki sposób, aby dało to oczekiwane rezultaty? Opinie na ten temat są różne, jedne źródła mówią o braniu 2 tabletek 2-3 razy dziennie, inne aby brać tylko jedną. Nie chciałabym przedawkować, aby nie mieć skutków ubocznych. Czy jest jakiś dzień w cyklu, kiedy powinno się zacząć brać zioła? I czy w czasie miesiączki należy przerwać branie tabletek? To samo dotyczy gyngseng. Czy mogę brać oba leki jednocześnie? Jeśli nie, to jakie zioło jest dobre na libido. Zauważyłam znaczny spadek libido u mnie. Lekarze kazali brać mi antykoncepcję na wyrównanie miesiączki, jednak wolałabym spróbować medycyny niekonwencjonalnej. Czy te tabletki mogą też mi pomóc w odchudzaniu? Mimo diety niskoglikemicznej i codziennych ćwiczeń po 2 godziny już miesiąc nie mam rezultatów i wiem, że przyczynia się do tego też PCOS. Czy jeśli wyreguluję miesiączkę dong quai, nastąpi spadek wagi? Czy te zioła są bezpieczne? Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Po pierwsze w przypadku zdiagnozowanego zespołu policystycznych jajników stosowanie antykoncepcji hormonalnej jest wręcz wskazane. W azespole tym nieregularne miesiączki są jednym z typowych objawów choroby, więc nie widzę powodu do obaw.
Podane przez Panią zioła nie mają udokumentowanego działania, dlatego odnoście tej metody leczenia nie będę się wypowiadać. Dodatkowo pragnę zauważyć, że nie ma ziół, leków, które będą działały wielokierunkowo.
Pozdrawiam.

Witam Panią!
Szczerze mówiąc problem jest jeszcze bardziej złożony niż to co Pani pisze. Jeżeli szuka Pani rozwiązań poza konwencjonalną medycyną to są możliwości a wybór należy do Pani. Branie dong quai jako "leku na ten problem" mija się z celem bo jest zbyt dużym uproszczeniem. Może mieć jakiś skutek w poprawie lub żadnego.Należałoby go użyć jako element szerszej terapii poprzedzony diagnozą według kategorii chinskiej med.tr. Taka placówka jest np. w Krakowie pod nazwą Centrum Medycyny Chińskiej ul Warszawska 1. Należy szukać certyfikowanych placówek. Kolejną podpowiedzią dla Pani mogłaby być homeoterapia, na tym polu mam dobre doświadczenia z rezultatami u pacjentek. W takiej jednostce chorobowej odradzam leczenie samodzielne.Kontakt ze specjalistą z dziedzin które Pani podpowiedziałem może dać bardzo dobre rezultaty.O problemach związanych z otyłością proszę poczytać sobie na moich stronach internetowych-tego nie rozwiąże niski indeks glikemiczny.
Pozdrawiam
Robert Zawiślak