USG i biopsja guza tarczycy

W marcu robilam usg i biopsje guza tarczycy. Guz byl po prawej stronie. Wczoraj robialam kolejne usg i dzis biopsje - guza po prawej stronie nie ma, jest za to jeszcze wiekszy po lewej! Nie ma mowy o pomyleniu stron. Sa wiec 2 opcje: 1) guz w prawym placie zniknal a w lewym pojawil sie inny (nowy), 2) guz sie przemiescil z prawego do lewego plata. Moje pytanie: czy jest mozliwe, zeby guz (10*11*27mm) mogl sie przemiescic z jednego do drugiego plata?!?!? Calkiem juz zglupialam! Pozdrawiam.

Guz nie mógł się przemieścić. Są 2 opcje-albo jednak pomylono strony, albo guz a prawym płaćcie był zmianą zapalną i zniknął, zaś pojawiła się nowa zmiana w płacie lewym

Szanowna Pani,
ocena USG zależy od umiejętności i doświadczenia badającego. Nie ma możliwości przemieszczania się zmian ogniskowych w tarczycy. W celu weryfikacji wykonanego badania zalecam powtórzenie badania USG tarczycy w innej pracowni.
Pozdrawiam
dr R.Anielski

O "przemieszczeniu się" guza nie może być mowy.
Prawdopodobnie omyłkowo opisano strony, albo tak szybko pojawił się guz po stronie lewej. Ważne żeby Pani kontrolowała stan tarczycy u specjalisty.