USG i guzy w wątrobie

Witam! Mama otrzymała wynik badania ultrasonograficznego. Wątroba powiększona wykazuje liczne obszary tkanki hypoechogennej największy w okolicy podprzeponowej śr. 80 mm, w lewym płacie śr. 61 mm wyraźne ograniczenie na obwodzie (meta stases). Reszta w normie! Proszę o ocenę tego wyniku i co robić dalej?

Taki opis badania USG świadczy o występowaniu w wątrobie guzów typu przerzutowego. Niestety nie wiadomo skąd te przerzuty. Trzeba w tej sprawie pilnie skonsultować się z onkologiem. Zapewne konieczna okaże się dalsza diagnostyka, czyli np. TK jamy brzusznej, gastroskopia, kolonoskopia, badania laboratoryjne. O wszystkim zadecyduje onkolog po bezpośrednim badaniu.