Pokaż kategorie abcZdrowie.pl
Kobieta, 40 lat

Mam 36 lat zostałam wysłana przez lekarza ginekologa do onkologa na usg piersi ponieważ od ponad 3 miesięcy odczuwam dużą bolesność lewej piersi . Wynik badania usg USG sutków 7,5 Mhz Oba sutki tłuszczowo-gruczołowe, prawy bez zmian ogniskowych. W części bocznej lewego sutka,na godz 4,00 widoczny hypoechogeniczny,policykliczny obszar o wymiarach ok. 20mmx16mm-konieczna dalsza diagnostyka (b.c. i dalsze postępowanie wg zalecenia klinicysty). Skóra tkanka podskórna oraz przewody mleczne sutków w normie. W pachach nie ma powiększonych węzłów chłonnych. Nie wyczuwam pod palcami żadnych guzków ale ból jest uporczywy ,lewa ręka też to odczuwa ponieważ czuję jak bym miała w niej zakwasy po sporym dźwiganiu. Miesiączki w odstępach 28-32 dni plamienie pomiędzy miesiączkami(mam założoną spiralę) bardzo mocno przybrałam na wadze 2 miesiące po porodzie w 2007r .Prowadzę dosyć czynny tryb życia. Bardzo proszę mi podpowiedzieć co może oznaczać wynik badania ultrasonograficznego ponieważ bardzo się tym martwię. Olga

 Redakcja abcZdrowie 79
Redakcja abcZdrowie Stażysta/Rezydent, Warszawa Śródmieście

Witam!

Opis badania usg może wskazywać najprawdopodobniej na torbiel piersi, ewentualnie poszerzony przewód. Nie ma w opisie cech, które wpływały by niekorzystnie na obraz opisanych zmian z klinicznego punktu widzenia. Zmiana ta jest dość spora, dlatego potrzebna jest weryfikacja w postaci biopsji cienkoigłowej (zgodnie z zaleceniami lekarz wykonującego badanie) - gdzie pobrany materiał jest poddany ocenie histopatologicznej/cytologicznej. W zależności od wyniku lekarz ustali dalsze postępowanie.

Dlatego proszę być dobrej myśli i zgodnie z zaleceniami lekarza poddać się dalszej diagnostyce. Biopsja cienkoigłowa w przypadku większych zmian jest postępem rutynowym, w przypadku bardzo drobnych wystarczy nieraz powtarzanie usg piersi co 6 miesięcy.

Serdecznie pozdrawiam!
 

Podobne pytania

lekarzy jest teraz online

Zapytaj lekarza
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500