USG piersi po amputacji

Podczas badania usg piersi u pacjentki po amputacji piersi, podano następujący opis: w bliźnie pooperacyjnej zaburzenie struktury tkanek w postaci mieszanych obszarów o niższej i wyższej echogeniczności i niewielkim zwapnieniu. Za zmianą tworzy się cień akustyczny. Bez zarysów guza. Zaburzenie na szerokość do 12 mm.

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Wydaje mi się, że konieczna jest weryfikacja opisywanej zmiany (biopsja cienkoigłowa). Ale ostateczną decyzję powinien podjąć lekarz prowadzący, który zna historię choroby pacjentki - m.in. istotny jest okres czasu, jaki upłynął od amputacji, stopień zaawansowania nowotworu, a także jakie były wyniki poprzednio wykonywanych badań USG tej okolicy.

Pozdrawiam serdecznie