USG płodu w 27 tygodniu ciąży

Witam, Proszę o interpretację usg płodu. Wymiary podane prawdopodobnie to dany tydzień ciąży. BPD tydzień 31/6, AC tydzień 26/5, FL tydzień 27/3. Czy jest to duża dysproporcja. Wymiary mierzone w 27 tygodniu i 5 dniu ciąży. Z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W 27. tygodniu ciąży twoja macica osiągnęła wielkość piłki do koszykówki (dwa tygodnie temu była wielkości piłki futbolowej). Na tym etapie rozwoju płodowego twoje dziecko mierzone jest od stóp do głowy i osiąga wynik prawie 25 cm i waży niecały kilogram. Wyniki poszczególnych oznaczeń mogą się nieznacznie różnić od siebie. ( nie każde dziecko jest takie same). Rozbieżności mogą wynosić nawet 2-3 tygodnie.