USG tarczycy 39-latki

Proszę o wyjaśnienie wyniku USG tarczycy.Stan po strumektomii.Kikut prawego płata o wym.13x5x5mm,o obniżonej echogeniczności.Płat lewy-45x12x14mm,z obecnością licznych pól hypoechogenicznych i dwóch hypoechogenicznych guzków:w części górnej i środkowej-po 5mm.Węzły chłonne niepowiększone.Mam chorobę Hashimoto.wcześniejszy wynik to;kikut o wym.ok.18x11x8mm,nieco niejednorodny,bez guzków lewy płat o wym50x16x13mm,niejednorodny z polami o obniżonej echogeniczności bez separujących się guzków.

Lek. Marta Gryszkiewicz

W nowszym badaniu USG uwidocznione zostały guzki, których wcześniej radiolog wykonujący badanie nie zaobserwował. Wskazana jest weryfikacja histopatologiczna zmian. Na podstawie wyników preparatów pobranych w biopsji cienkoigłowej lekarz endokrynolog / chirurg zadecyduje o dalszym postępowaniu i leczeniu.