USG tarczycy a wymiary płatów

Witam mam 25 lat. Zrobiłam USG tarczycy. Czy ono jest w normie? Płat prawy o wymiarach 12x22x36 mm Płat lewy o wymiarach 10x18x37 Cieś tarczycy o grubości 3,5 mm V tarczycy 8,40

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tarczyca jest mniejsza niż średnie prawidłowe wymiary. Jeśli jej obraz w badaniu ultrasonograficznym jest prawidłowy i wyniki hormonalne również, nie ma powodów do niepokoju. Należy wynik badania skonsultować z lekarzem, który zlecił jego wykonanie.