Ustalenie daty porodu i wieku ciąży

Dzień dobry zwracam się z prośbą o pomoc : W sierpniu dokładnie 24 miałam ostatnią miesiączkę cykl 28, 29 dni małe odstępstwa ale rzadko , wykonałam test ciążowy wynik pozytywny umówiłam się na wizytę u ginekologa w celu potwierdzeniu ciąży . Po wykonaniu USG doktor powiedział że to 5 tydzień ciąży ale na wydruku pisze ze to 11tydz i jeszcze powiedział że to chyba 5 tydzień jakby 1 raz badał . date wyliczył na 31-maja-2013 r jak to możliwe? ani data porodu ani miesiaczki nie pasuje to terminu .

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli ostatnią miesiączkę miała Pani 24 sierpnia a Pani cykl trwa średnio 28 dni to termin porodu podany przez specjalistę ginekologa jak najbardziej jest wiarygodny. Aktualnie jest Pani w 12 tygodniu ciąży. W czasie badania mógł być to natomiast 11 tydzień 5 dzień. Proszę się zastanowić, może źle zrozumiała Pani lekarza.