Ustalenie dnia zapłodnienia a dni stosunku i miesiączki

Proszę o pomoc w ustaleniu dnia zapłodnienia. Miesiączka zaczeła mi się 04.06 albo 05.06(dokładnie nie jestem w stanie określić). Okres mam co 28-29 dni. Dnia 12.06 uprawiałam z chłopakiem petting,aczkolwiek jakaś ilośc spermy mogła dostać się w okolice pochwy,(ale bez stosunku). Dnia 19.06 z samego rana współżyłam z wytryskiem do środka. Termin porodu według usg z 12 tyg mam na 11.03.2014, a z 6tyg na 13.03.14.Kiedy mogło dojść do zapłodnienia?Jakie są szanse, że do zapłodnienia doszło 12.06?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Najbardziej wiarygodny w kwestii dojrzałości płodu jest wynik z USG z 12 tygodnia.
Bez ustalenia dokładnego dnia owulacji (np. na podstawie wykonanego testu owulacyjnego w danym cyklu) nie jest możliwe określenie dokładnego dnia zapłodnienia.
Ustalenie ojcostwa jest możliwe po porodzie, na podstawie badania grupy krwi matki, noworodka oraz potencjalnego ojca.