Ustanie mdłości a rozwój płodu

Jestem w 5 tyg. ciąży i martwi mnie, że mdłości ustały. Dalej mam tkliwe piersi, często chodzę do toalety i śpię, ale naczytałam się już trochę złych rzeczy i teraz sie martwię. Brzuch czasami pobolewa. Mieszkam za granicą i położna powiedziała, że zobaczy mnie dopiero w 6 tyg. ciąży i że czasami dolegliwości mogą po prostu ustać. Trochę sie martwię.

Witam serdecznie, nasilenie dolegliwości ciążowych jest osobniczo zmienne. Charakter ani częstość występowania objawów typowych dla pierwszych tygodni ciąży nie jest odzwierciedleniem rozwoju płodu. Z tego też powody wydaje się, że nie ma Pani podstaw do obaw. Szczegółowych informacji dowie sie Pani w trakcie pierwszego badania USG, które powinno mieć miejsce między 10 a 12 tygodniem ciąży. Pozdrawiam